ASLIHAN GELENBE


Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nden 1988 yılında mezun olan Aslıhan Gelenbe, Hülya Tarcan ve Seher Tanrıyar ile piyano, Bahar Tokay ile oda müziği, Sarper Özsan ile armoni ve müzik nazariyatı çalıştı.

Okul yıllarından itibaren özel piyano dersleri veren Gelenbe, ayrıca bir dönem İstanbul’da çeşitli stüdyolarda tonmaisterlik ve stüdyo vokalistliği yaptı.

Öğrencilik yıllarında vermeye başladığı özel piyano derslerine 1999-2006 yılları arasında Bodrum’da devam etti. Özel piyano derslerinin yanı sıra Bodrum ÇYDD’nin düzenlemiş olduğu yaz okullarında 3 yıl müzik tarihi dersleri verdi. 2006 yılından beri Mustafa Saka Müzik Atölyesi’nde piyano öğretmenliği, 2012-2014 yılları arasında Aytunç Bentürk Music Academy’de yöneticilik ve piyano öğretmenliği yaptı.

2014 yılında Curtis Müzik Enstitüsü’nden Jonathan Biss’in Coursera’da online verdiği Beethoven sonatları dersinden üstün başarı sertifikası almıştır.

2013 Sonbaharında Aslıhan Gelenbe ( piyano ) ve Mustafa Saka ( mandolin ) tarafından kurulan Ad Astra Duo grubu ile halen çalışmalarını sürdürmektedir.