Yazdır

Özen Güney

1981 yılında Hollanda’da dünyaya gelen Özen Güney, 1994 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Flüt Bölümü’nde müzik eğitimine başladı.

Öğrenimi süresince Didem Güven, Nugzar Kicknadze ve Türkol Çankaya ile flüt, Georgi Ksovrelli ile oda müziği, Aydın Azimov ve İbrahim İsmailov ile müzik kuramı ve armoni, Frengiz Alizade ve Ahad Askerov ile piyano çalıştı; öğrenci konserlerinde flüt ve piyano çalarak yer aldı. Lise ve lisans eğitimini burada tamamlayarak 2001 yılında ikincilikle mezun oldu.

Özen Güney, Mersin Üniversitesi Öğrenci Orkestrası, Mersin Üniversitesi Oda Orkestrası, Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda çeşitli konserlerde orkestra üyesi ve solist olarak flüt çaldı. 
2002-2005 yılları arasında üç öğretim yılı boyunca Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı ilköğretim öğrencilerine solfej ve müzik bilgisi, tam zamanlı ilköğretim ve lise öğrencilerine yardımcı piyano dersi vermek üzere görev aldı. 2005-2006 öğretim yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel Müzikoloji Programı’na yüksek lisans öğrencisi olarak kabul edildi. Halen burada çalışmalarını sürdürmektedir.